7 روش نگهداری سگ در آپارتمان

7 روش نگهداری سگ در آپارتمان

نگهداری از سگ: با رعایت برخی اصول و روش‌ها، می‌توانید سگ خود را به خوبی در آپارتمان نگهداری کنید. در این بلاگ، هفت روش برای نگهداری سگ در آپارتمان را بررسی خواهیم کرد.

7 روش نگهداری از سگ در آپارتمان
vasetkala.com

1. متناسب‌سازی با سایز آپارتمان

اولین قدم در نگهداری سگ در آپارتمان، انتخاب نژادی است که به آپارتمان مناسب باشد. سگ‌های کوچکتر مانند چیواوا یا پومرانیان به خوبی در فضای کوچکتر تطبیق پیدا می‌کنند.

در کشور ما نگهداری سگ در آپارتمان عمل مجرمانه نیست اما اگر سگ سر و صدا داشته باشد و پارس کند و باعث سلب آسایش و تهدید بهداشت شود همسایه ها می توانند از صاحب سگ به عنوان مزاحمت شکایت نمایند. که ده روز برای رفع مزاحمت فرصت داده می شود در مرحله بعد جزای نقدی و در صورت نیاز اقدامات دیگر انجام می شود.

2. فعالیت‌های منظم

سگ‌ها به فعالیت‌های روزانه و تمرین نیاز دارند. بنابراین، روزی دو بار قدم زدن با سگ خود را در نظر بگیرید و بازی‌های فعال کننده داخل آپارتمان برای آنها فراهم کنید.

7 روش نگهداری سگ در آپارتمان
petpors.com

3. آموزش به تمیزبازی

آموزش سگ به تمیزبازی بسیار مهم است. می‌توانید از گاز‌های تمیزبازی یا برگه‌های آموزشی استفاده کنید تا سگتان را به جایی خاص برای تمیزبازی هدایت کنید.

7 روش نگهداری سگ در آپارتمان
beytoote.com

4. ایجاد یک محیط راحت

فضایی را برای سگ خود فراهم کنید که احساس راحتی و امنیت برایشان داشته باشد. تخته خواب، لوازم بازی و یک منطقه آرامش برای آنها بسازید.

7 روش نگهداری سگ در آپارتمان
damopet.com

5. توجه به نیازهای غذایی و آب

سگ‌ها برای سلامتی خود نیاز به غذا و آب تمیز و به موقع دارند. یک منطقه در آپارتمان را برای قرار دادن ظرف آب و غذا اختصاص دهید.

7 روش نگهداری سگ در آپارتمان
vasetkala.com

6. اجتماعی‌سازی

اجتماعی‌سازی سگ‌ها بسیار مهم است. آنها نیاز دارند تا با انسان‌ها و سایر حیوانات اجتماعی شوند. سعی کنید آنها را به پارک‌ها و فضاهایی که سگ‌ها مجاز هستند ببرید تا فرصت‌های اجتماعی را برایشان فراهم کنید.

7 روش نگهداری سگ در آپارتمان
footofan.com

7. مراقبت‌های پزشکی

اهمیت مراقبت‌های پزشکی برای سگ در آپارتمان قابل توجه است. از نظرات و راهنمایی‌های وترینرها و دامپزشکان برای سلامتی سگ خود استفاده کنید. برنامه‌های واکسیناسیون، شستشو و کنترل پارازیت‌ها را در نظر داشته باشید.

7 روش نگهداری سگ در آپارتمان
catdogonline.ir

کاهش اضطراب جدایی و تنهایی

اگر سگ را در منزل تنها بگذارید دچار اضطراب می شود و از آنجایی که سگ را در آپارتمان نگهداری می کنید این مشکل تشدید می شود.

نشانه های اضطراب سگ زوزه کشیدن و پارس کردن است که مطمئنا نمی خواهید با این عمل، موجب آزار و اذیت همسایه خود شوید. می توانید با خوراکی مورد علاقه و اسباب بازی او حدود 15 تا 30 دقیقه او را سرگرم نمایید. برای این کار از مربی کمک بگیرید. البته این را هم در نظر داشته باشید که حتی سگ های تربیت شده هم نمی توانند برای چند ساعت در خانه تنها بمانند.

7 روش نگهداری سگ در آپارتمان
petzip.ir

نیاز است معنی حرکات سگ را بدانید

هر کدام از رفتارهای سگ دارای معانی متفاوتی است. باید معنی حرکات سگ را بشناسید تا بتوانید رفتار او را تفسیر کنید. گاهی وقت ها سگ ها دارای رفتار های غیرمتعارفی هستند یا دارای ناهنجاری هستند که باید به مربی متخصص یا دامپزشک مراجعه نمایید.

در پایین به چند نمونه از رفتارهای سگ و تفسیر آنها می پردازیم.

کندن زمین

سگ ها به طور طبیعی عادت به کندن زمین دارند، با این کار یا وسایل خود را پنهان می کنند یا دنبال جای خنک تری برای استراحت و دراز کشیدن هستند. حال اگر سگ شما در منزل هم این کار را می کند و به وسایل شما آسیب وارد می کند نیاز است که از یک مربی کمک بگیرید.

7 روش نگهداری سگ در آپارتمان
vasetkala.com

تنفس سریع

سگ ها گرمای بدن خود را از طریق تنفس خارج می کنند. بنابراین؛ سعی کنید مراقب سگتان باشید در هنگام فعالیت آب کافی بنوشد. اما گاهی وقت ها هم، تنفس زیاد سگ از روی درد است که در این شرایط حتما به دامپزشک مراجعه کنید.

7 روش نگهداری سگ در آپارتمان
makidam.ir

دور خود چرخیدن

سگ هایی که این رفتار را دارند معمولا از یک بیماری رنج می برند. بیماری هایی مانند: تومور مغزی، عفونت گوش، مسمومیت، سندروم و ستیبولار. در این شرایط حتما به دامپزشک مراجعه کنید و علت را جویا شوید.

7 روش نگهداری سگ در آپارتمان
itpet.net

فشار دادن سر

هرگاه سگ سر خود را به دیوار یا زمین فشار می دهد فورا به دامپزشک مراجعه کنید زیرا این حرکات سگ می تواند نشان از مسمومیت جدی یا بیماری مغزی باشد.

نشستن سگ بر روی پنجه یا میان پاهای شما

در برخی شرایط اگر حرکات سگ را اشتباه تفسیر کنید باعث پنهان شدن مشکل اصلی خواهد شد. بعضی از افراد تصور می کنند که این حرکت سگ به معنی حس مالکیت سگ است در صورتیکه نشان دهنده استرس و عصبانیت است و سگ با این حرکت می خواهد احساس امنیت بیشتری نماید. دامپزشک رفتار شناس می تواند به شما کمک کند.

7 روش نگهداری سگ در آپارتمان
chetor.com

خوردن مدفوع

این حرکت سگ ها هرچند ناخوشایند است اما طبیعی است. اما این رفتار گاهی وقتها نشان از سوء تغذیه سگ می باشد و اگر سگ شما کمبود وزن دارد به دامپزشک مراجعه نمایید.

خمیازه کشیدن

خمیازه کشیدن سگ تنها به این معنا نیست که خسته است و نیاز به استراحت دارد. این حرکت سگ به معنی استرس و ترس است. حتی ممکن است وقتی فرد جدیدی را می بیند این رفتار پشت هم اتفاق بیفتد که در این شرایط برای آشنا کردن سگتان با فرد جدید عجله نکنید.

7 روش نگهداری سگ در آپارتمان
perskala.com

ادرار کردن

اگر با وجود آنکه سگ تربیت شده ای دارید ولی باز هم ناگهان سگ در منزل ادرار می کند ممکن است نشان دهنده عفونت مجاری ادراری یا مثانه باشد. گرچه در سگ های مسن می تواند نشان زوال عقل هم باشد.

کشیدن خود بر زمین

اگر سگتان نشیمنگاه خود را مدام بر روی زمین می کشد احتمال زیاد مشکل از ناحیه مقعد او است یا ممکن است نیاز به تخلیه مدفوع داشته باشد. خارش، انگل و آلرژی هم می تواند دلیل رفتار سگ باشد.

7 روش نگهداری سگ در آپارتمان
petabad.com

توصیه

 اگر علاقه به نگهداری از سگ خانگی دارید، مسئولیت سنگینی بر دوش شما قرار دارد و دانستن رفتارهای سگ برای سرپرست سگ ضروری است.

در کشور ما نگهداری از سگ در خانه کار مجرمانه ای نیست اما اگر باعث سلب آسایش همسایگان شود یا تهدیدی بر بهداشت عمومی  باشد، همسایه ها می توانند از صاحب سگ شکایت کنند.

غذای سگ را با توجه به نژاد و سن آنها انتخاب نمایید..

اگر نمی خواهید سگ شما بر روی رختخواب یا مبل برود حتما تربیت آن را جدی بگیرید و حتما از یک مربی متخصص تربیت سگ کمک بگیرید

 منبع:                                                                                                                     kilid.com

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مشاور املاک خوب

پیام بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)